Header Görsel Alanı
favoriler
0
Arama Terimi
Fiyat Aralığı

Carrera

Elit kesimin tercihlerini şekillendiren markalardan biri olan Carrera gözlük, kökleri 1950’li yıllara kadar uzanan kült bir marka olarak karşımıza çıkıyor. Otomobil yarışından ilham alınarak 1956 yılında Avusturya'da Wilhelm Anger tarafından kurulan marka, 1974 yılında şirketin adı Carrera International olarak değiştirilmiş ve Carrera Porsche Design güneş gözlüğü koleksiyonunu geliştirmek için otomobil tasarımcısı Ferdinand Alexander ile birlikte ortak olmuşlardır.

 

Gwen Stefani, Brad Pitt ve Britney Spears gibi dünyaca ünlü isimler tarafından çokça tercih edilen markanın geniş bir model ve renk koleksiyonu vardır. Carrera markası elde ettiği başarıyı tasarımına ve teknik yönden faydalı özelliklerine borçludur. Uzun yıllar sıkılmadan kullanabileceğiniz gözlük modellerini huzurlarınıza sunmaktadır. Kullanıcılar tarafından ilk akla gelen markalardan biri olmayı başaran Carrera, gözlerinizi güneşin zararlı ışınlarından korumayı hedeflemektedir. Carrera güneş gözlüğü, hem kadın hem de erkek gözlük modelleriyle adından söz ettirmektedir. Her biri kaliteli onlarca güneş gözlüğü arasından seçim yapmak kimi zaman zorlayıcı olabilmektedir.

 

Güneş gözlüğünü alırken koruma özellikleri hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmalısınız. Koruyucu özelliğinin yanında kişileri cezbeden gözlüğün tasarımıdır. Gözlük tamamlayıcı bir aksesuar olarak günümüzde kullanılmaktadır. Kıyafetlerinizdeki renk uyumunu taktığınız gözlükler ile sürdürmek isteyebilirsiniz. Bu sebeple seçtiğiniz markanın tasarımlarının, alternatiflerine sahip olması önemlidir. Carrera güneş gözlük modelleri farklı tasarımlara yer verdiğinden dolayı aradığınızı bulmanızı kolaylaştırıyor. Ayrıca gözlükler burun ve ağza baskı yapmayacak şekilde tasarlanmıştır. Müşterinin rahatlığı bu noktada marka için son derece önemlidir. Carrera güneş gözlüğü hakkında kapsamlı bir bilgi edinmek ve modellere göz atmak için Gözhan Optik’in geniş ürün yelpazesini inceleyebilirsiniz.

 

 

Carrera Güneş Gözlüğü Modelleri  

Carrera güneş gözlüğü modelleri tonlamalar bakımından birbirinden uzak olmayacak renk aralıklarında tasarlanmışlardır. Yeşil, gri ve kahverengi cam rengine sahip gözlük modelleri gözün yorulmasını engellemekte ve gözü dinlendirmektedir. Siyah tonlara sahip olan güneş gözlükleri ise güneş yansımalarını en aza indirgemektedir. Gözlük camları netlik bakımından oldukça yüksek bir performansa sahiptir. UV ışınlarından gözleri oldukça başarılı bir şekilde korumaktadır.

 

Vintage esintili gözlükleri, popüler kültür moda trendleri ile klasik tasarımın kesişmesi ile hayat bulmaktadır. Çağdaş moda estetiğiyle birlikte sportif bir görünüm sunar. Retro stilinde yer alan çerçeveli gözlüklerin yanı sıra modern teknikler de göze hitap eder. Aerodinamik metal çerçeveler zarif bir görünüm sunuyor. Bazı gözlük modellerinde ise esnek metallerden görülmektedir. Kalın çerçeveli çerçeveler ve yarı çerçevesiz stiller ise klasik duruşun bir yansıması olarak Carrera gözlük modelleri arasında yer almaktadır.

 

Güneş gözlüğü modellerinde çerçeveler standart siyah ve kahverengi çerçevelerin dışına çıkmayı başarmışlardır. Çerçeve tipleri genellikle dikdörtgen, kare ve panto formlar olarak sıralanmaktadır. Kullanışlı olmaları ile öne çıkan Carrera kadın güneş gözlükleri tasarım yönünden zengin bir çeşitliliğe sahiptir.

 

Güneş gözlükler canlı renk seçenekleri ve dinamik tasarımlarıyla markanın ince detaylarını alıcılarıyla buluşturuyor. Carrera güneş gözlüklerde koyu ve sade tasarımlarının yanı sıra enerjik tasarımlar da yer almaktadır. Herkese hitap eden geniş bir gözlük koleksiyonuna sahip olan marka, son trendleri de takip ediyor. Macerayı, özgünlüğü ve heyecanı bir arada temsil eden markanın tasarımları, standart güneş gözlük modellerinin dışında yer alıyor.

 

 

Carrera Güneş Gözlüğü Kaliteli Mi?

Modanın ön saflarında yer alırken markanın ürünlerinin kalitesi de merak edilir. Carrera güneş gözlükleri ve çerçeveleri ince ayrıntılarla donatılmış eşsiz parçalardan oluşmaktadır. Tüm gözlük modelleri aynı özveri ve disiplinle üretilmektedir. Carrera güneş gözlüklerinin bir kısmı polarize camlara sahiptir. Genel olarak yüksek kaliteli ve koruyucu camlara sahiptirler. Patentli optyl plastiğinden üretilen gözlükler, son derece dayanıklı ve hafif bir yapıya sahiptir. Carrera markasının kurucusu Wilhelm Anger tarafından patenti alınan optyl maddesi, asetattan %20 daha hafif olması ve alerjik reaksiyonları azaltan bir yapıya sahip olması ile bilinir. Hafif yapısı sebebiyle başlıca tercih sebebidir.

 

İyi yapılmış bir gözlüğe yatırım yapmak isteyen herkes Carrera güneş gözlüklerini tercih edebilir. Polarize gibi en son lens teknolojilerine gözlük camları sizi UV ışınlarına karşı koruyacaktır. Carrera güneş gözlükleri, gözlerinizi bir yandan zararlı ışınlardan korurken bir yandan da işlevselliği ve hafifliğiyle hayran bırakacaktır. Carrera gözlük çerçevelerini oluşturmak için son teknoloji malzemeler kullanılmaktadır. Lüks ve sportif şıklığı bir arada yakalamanıza fırsat tanıyan markanın gözlük camları en kaliteli, birinci sınıf malzemeden üretilmiştir.

 

Kendine özgü stiliyle Carrera güneş gözlükleri, farklı tasarım ve renk seçeneğiyle kalite ve tasarımın değişmez adresidir. Marka, korozyona ve paslanmaya karşı oldukça dayanıklı modeller içermektedir. Paslanmaz çelikten yapılmış metal çerçeveler şeklini kaybetmez ayrıca nikel içermeyen metal sayesinde hipoalerjeniktir. Carrera güneş gözlük fiyatları için her zaman uygun bir aralık bulunmaktadır. Gözlüklerin kalitesine kıyas ile fiyatları oldukça uygundur. Kaliteli güneş gözlük modelleriyle öne çıkan Carrera hakkında daha fazla bilgi almak için Gözhan Optik’in sunduğu markaya ait geniş ürün çeşitliliğini değerlendirebilirsiniz.