Header Görsel Alanı
favoriler
0
Arama Terimi
Fiyat Aralığı
Markalar
Kadın Güneş Gözlükleri (1002 Ürün)

Kadın Güneş Gözlükleri

İnsanların gözlerini güneşin zararlı ışınlarından korumak için geliştirilmiş olan güneş gözlükleri genellikle güneşin UV ışınlarının zararlarını en aza indirerek tüm olumsuz koşulları engelleyebilmek için tasarlanmışlardır. Güneş gözlüklerini diğer gözlüklerden ayıran en önemli özellik, kullanılan mercek yapılarıdır. Bu mercekler, güneşin zararlı ışınlarından kişileri koruyacak şekilde üretilir ve UV hassasiyet özelliklerine sahiptirler.

 

Güneş gözlükleri, polarize şekilde de üretilebilmektedirler. Polarize şekilde üretilmekte olan güneş gözlükleri, yüzeyden yansıyan ışınları bloke eder ve göze ulaşan parlamayı en aza indirebilirler. Özellikle güneş gözlükleri, su ve kar gibi yansıtıcı özelliği yüksek olan noktalarda önemli bir netlik ve görüş alanı kazandırırlar.

 

Güneş gözlükleri, tüm bu üretim özelliklerinin yanı sıra moda dünyasında da önemli bir yere sahiptir. Özellikle kadın güneş gözlüğü modelleri, her yıl yeni tasarımlarla farklı şekilde üretilir ve müşterilerin beğenilerine sunulur. Kadınlar için üretilen güneş gözlüklerinin modası, her sene sezonlara ve trendlere göre farklılık göstermektedir. Bir yıl oldukça göz alıcı modeller üretilirken, diğer yıllarda daha sade modeller ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle moda sektöründe güneş gözlüğü kadın stilleri için farklı imgeler kullanılıyorken bir yandan da herkesin beğenisine yakın modeller geliştirilir. Modelleri ile her dönem oldukça popüler olan Maybach kadın güneş gözlüğü seçenekleri ile tarzınızı en kolay şekilde yansıtabilirsiniz.

 

En İyi Kadın Güneş Gözlüğü Modelleri

Güneş gözlüğü modelleri, her sene değişim gösterirken farklı moda anlayışlarıyla birlikte müşterilere sunulmaktadır. Moda duayenleri, sene başında özellikle kadın gözlükleri için belirli imgeleri belirleyerek, en kaliteli modelleri ortaya çıkarırlar. Bu nedenle her yıl yeni kadın güneş gözlüğü modelleri piyasaya sürülür. Kalitesi ile adından söz ettiren Versace kadın güneş gözlüğü seçenekleri de stil yaratmada en büyük yardımcınız olacaktır.

 

Kadın modasında dikdörtgen ve kare çerçevelerle kadın siyah güneş gözlüğü modelleri oldukça trend hale gelmiştir. Bu çerçeveler, her kadının gözdesi olarak ifade edilirken uzun süredir popülerliklerini de korumaktadırlar. Ayrıca kadınlar, kalın çerçevelerde siyah rengin yerine kahverengi ve tonlarını da tercih ederler. Klasik renklere koleksiyonunda yer veren Miu Miu kadın güneş gözlüğü seçenekleri arasından sofistike modelleri kolayca bulabilirsiniz.

 

Kadın güneş gözlüğü modellerinde renkli camlar da her dönem oldukça sık kullanılmıştır. Bu modellerde kullanılan pastel renkler ise en çok turuncu ve sarı olarak karşımıza çıkar. Ayrıca renkli camlar, farklı çerçeve detaylarıyla birleşerek ilgi çekici kombinasyonlar oluşturabilir. Özellikle Cartier kadın güneş gözlüğü seçeneklerinde bu tarz dinamik modellere rastlamak mümkün.

 

Son yıllarda kadınlar arasında popüler hale gelen polarize camlı güneş gözlükleri, pek çok alanda milyonlarca kişinin ilk tercihi olarak görülüyor. Ayrıca düz camlarla birlikte mat cam modeller de kadınlar arasında bir hayli gözde olmuş durumda.

 

Son yıllarda güneş gözlük modelleri kadın stilleri arasında popüler olanlardan biri de yarım çerçevelerdir. Bu tarz gözlükler, moda duayenleri tarafından üst kısımları çerçeveli ve alt kısımları çerçevesiz olacak şekilde üretilmektedirler. Bu durum, kadınlar açısından ergonomik bir kullanımı da ortaya çıkarmaktadır.

 

Güneş gözlüğü modasında retro güneş gözlükleri de pek çok farklı marka tarafından üretiliyor. Retro modeller, özellikle 70’ler ve 80’lerin tarzını yansıttığı için şık bir görünüme sahiptir. Fakat bu modellerin diğer modellere göre çok daha abartılı olduğunu da belirtmek gerekiyor. Retro modelleri ile olduğu kadar yenilikçi ürünleri ile öne çıkan Gucci kadın güneş gözlüğü seçenekleri ise her tarza hitap etmeyi başarıyor.

 

En Kaliteli Kadın Güneş Gözlüğü Markaları

En iyi ve kaliteli kadın güneş gözlüğü denildiğinde herkesin aklına farklı bir marka gelebilir. Fakat bazıları dünya çapında çok iyi bir bilinirlik yakalarken fiyat- performans açısından da yüksek bir hizmet sunarlar. YSL kadın güneş gözlüğü koleksiyonu, ürünlerinin kalitesi ve tasarımlarının özgünlüğü ile övgüleri topluyor. Dünya genelinde en çok tercih edilen ve kalitesini kanıtlayan güneş gözlüğü markaları kadın modelleri ile tarzınızı tamamlayacaksınız.

 

Zamansız, özgür ve stilde lider olmak isteyen kadınların tercih ettiği en önemli markalardan biri olarak gösterilen Ray-Ban, ilk modelini Amerikan Ordusu için tasarlamıştır. Şimdilerde ise milyonlarca kadın ve erkek tarafından tercih edilmektedir. Ray Ban kadın güneş gözlüğü her dönem modası geçmeyen tasarımları ile öne çıkıyor.

 

Çarpıcı ve eşsiz tasarımlarıyla Giorgio Armani, üreticilerinin yaratıcı tasarım dünyasıyla milyonlarca kadına ulaşmaktadır. Modellerde yer alan yalın çizgiler ve retro detaylar, Giorgio Armani modellerini ikonik stillerin başına koymaktadır.

 

1856 yılında İngiltere’de kurulan Burberry markası, kadınlar için yenilikçi ve kaliteli güneş gözlüğü modelleri üretmeye devam etmektedir. Global bir işletme olan Burberry, kendine has kimliğiyle Türkiye’de de milyonlarca kadının tercihi olarak gösterilmektedir. Ayrıca markanın ikonik tasarımları, her sene moda dünyasında yer bulur.

 

Armani çizgilerini oldukça kaliteli şekilde sunan Emporio Armani; çağdaş şekiller, yeni nesil ikonlar ve kaliteli malzeme yapısıyla rakiplerinden her daim ayrılmayı başarır. Özellikle markanın güneş gözlük modelleri kadın stilindeki renkli tasarımları, görünüşüne önem veren hanımları adeta mest etmektedir.

 

Prada güneş gözlüğü kadın modelleri zahmetsiz bir tarz ile şık olabilmeyi sağlıyor. Çok sayıda ikonik modele sahip olan marka, kadın güneş gözlüğü alternatifleri ile fark yaratıyor. Stil ikonlarının tercihi olan Tiffany&Co kadın güneş gözlüğü seçenekleri ise her dönem gözde olmayı başarmıştır.

 

Hepsi birbirinden kaliteli ve sağlam 114 gözlük markasını inceleyerek, bütçenize ve zevkinize en uygun olanı kısa sürede seçebilirsiniz.

 

Yüz Tipine Göre Kadın Güneş Gözlüğü Seçimi

Yaz aylarının vazgeçilmez ürünleri olan gözlükler, kadınlar için önemli bir aksesuar olarak görülmektedir. Bu noktada kadınlar, gözlük seçimi yaparken mutlaka yüz şekillerine dikkat ederek ürün tercihinde bulunmalıdır.

 

  • Yuvarlak Yüz Yapısı İçin Gözlük Seçimi

Yuvarlak güneş gözlüğü kadın stilleri, bilinenin aksine yuvarlak yüzlü kadınlar için uygun değildir. Yuvarlak yüz hatlarına sahip kadınların, yüzlerini daha uzun gösterecek dikdörtgen ve kare modellere yönelmeleri gerekmektedir.

 

  • Oval Yüz Yapısı İçin Gözlük Seçimi

Oval yüz yapısında elmacık kemikleri her zaman ön plandadır. Bu nedenle oval yüzlü kadınlar, kare gözlükleri tercih edebilirler.

 

  • Kare Yüz Yapısı İçin Gözlük Seçimi

Genişliği ve uzunluğu aynı olan yüzler, kare olarak tasvir edilmektedir. Bu yüz modeline sahip kadınların mutlaka kedi gözü tarzı veya yuvarlak çerçeveli gözlükleri tercih etmeleri gerekmektedir.

 

  • Elmas Yüz Tipi İçin Gözlük Seçimi

Alnın dar, çenenin ise sivri bir görünüme sahip olduğu şekle, elmas yüz tipi adı verilmektedir. Bu yüz yapısına sahip olanlar mutlaka düşük saplı veya desenli gözlükler tercih etmelidir.