Header Görsel Alanı
favoriler
0
Arama Terimi
Fiyat Aralığı
Markalar
Unisex Optik Gözlükler (127 Ürün)

Unisex Optik Gözlükler

Gözlük modellerindeki şık dokunuşlar, göz alıcı tasarımlar olarak karşımıza çıkar. Tasarımlar ve modeller genellikle kişiye özel şekillenmektedir. Kimi yuvarlak çerçeveleri tercih ederken, kiminin tercihi kemik gözlükler ya da yarım çerçevelerdir. Tüm bu modelleri bir araya getiren unisex optik gözlükler, hem kadınlara hem de erkeklere hitap edecek modellerde tasarlanmaktadır.

 

Tasarımlar görünüm itibariyle keskin modeller içermez. Değişen moda algısıyla şekillenen unisex gözlükler, her tarza uygun bir şekilde satışa sunulmaktadır. Optik gözlükler, göz sağlığı konusunda problem yaşayan bireylerin tercih ettiği gözlüklerdir. Dolayısıyla numaralı olan bu gözlükler için öncelikli olarak bir göz doktorunun kontrolünden geçmek gerekir. Doktor reçetesi ile alınan bu gözlükler, göz sağlığı için büyük önem taşır.

 

Optik gözlükler günümüzde sıkıcı ve sıradan modellerin çok daha dışında, farklı alternatif modellerle piyasaya sürülmektedir. Bohem, minimalist, vintage, klasik ya da retro tarzlarıyla unisex optik gözlükler geniş bir model seçeneğine sahiptir.

 

 

Unisex Optik Gözlük Modelleri

Unisex optik gözlük modelleri her kesime hitap eden tasarımlarıyla kadın ve erkeğin ilk tercih ettiği seçeneklerden olmaktadır. Unisex optik çerçevelerde, köşeli formdaki modeller öne çıkar.

Her stil ile uyum yakalamanızı sağlayan ve modası asla geçmeyen bu modeller, trendler içinde çoktan yerini aldı. Optik gözlükler günümüzde sadece göz sorunlarına çare olmak için üretilmemekte ayrıca tamamlayıcı bir aksesuar olarak da satışa sunulmaktadır. Bir diğer popüler unisex çerçeve modeli, oval tasarımlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Kadın erkek fark etmeksizin her yüz yapısına uyum sağlayan bu model size ayrı bir hava katacaktır. Sportifliğin ve şıklığın bir araya gelerek üretildiği oval tasarımları birçok kombin ile birlikte rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kare formdaki köşeli unisex optik gözlükler ve yuvarlak metal çerçevelere sahip optik gözlükler de son yılların trendlerini oluşturuyor. Cool bir görünümün zarafetle birleştiği metal çerçeveli unisex optik gözlükler adeta kaliteyi sembolize etmektedir. Stilinizin bir yansıması olacak unisex optik gözlükler, cinsiyet ayırt etmeksizin herkesin kullanabileceği bir dizaynda satışa sunulmaktadır.

 

Çok çeşitli malzeme ve boyutlarda üretilen gözlüklerin temel amacı iki cinsiyetin de rahatlıkla kullanabilmesidir. Çerçeveler genellikle oval ve uzun dikdörtgen biçiminde seçiliyor. Titanyum ve paslanmaz çelikten farklı şekil ve boyutlarda tasarlanan ince metal unisex çerçeve stilleri, adından en çok söz ettiren modellerin başında gelir. Maybach unisex optik gözlük alternatifleri de farklı tarzların bir araya geldiği ürünleri sunar.

 

Unisex gözlükleri ön plana çıkaran bir diğer detay, spor bir görünümün yanı sıra yüzü zarif gösterecek modellere de sahip olmasıdır. Özellikle standart erkek optik gözlüklerinden sıkılan erkekler bu sebeple unisex modellere yönelmektedir. Feminen bir görünümden uzak kalmak isteyen kadınlar ise unisex model tercihlerine ağırlık vermektedir. Geleneksel gözlükler belirli bir cinsiyeti göz önünde bulundurarak tasarlanır. Kadınlar için tasarlanıyorsa pembe ve tonlarına ağırlık verir ya da daha küçük, kavisli bir yapıda tasarlanır. Erkek gözlükleri ise daha büyük ve köşeli olma eğilimindedir. Unisex optik gözlükler ise cinsiyetten bağımsız olarak her yüzde güzel bir görünüme sahip olunacak şekilde tasarlanmıştır. Kadınların kafa yapılarına uygun olarak küçük formlarda tasarlanan ve iddialı ayrıntılara sahip olan kadın optik gözlüklerinin aksine unisex modeldeki gözlükler daha basit yapıdadır. Bunun temel sebebi her iki cinsiyete de gösterdiği uyumdur. Günümüzde unisex optik modelleri alternatif bakımından geniş seçenekleri de beraberinde getirmektedir. Unisex optik gözlük modellerinde yuvarlak, dikdörtgen ve bombeli çerçeveler hâkimdir. Genel olarak bu modeller her yüz tipiyle uyum göstermektedir. Bu sebeple de unisex optik gözlük modelleri geniş bir yelpaze sunar. Sevilen markaların başında gelen Miu Miu gözlük modelleri ve çok daha fazlası için Gözhan Optik’in unisex optik gözlük kategorisine göz atabilirsiniz.

 

 

En İyi Unisex Optik Gözlük Markaları

Unisex optik gözlük markaları, modelleri kadar merak edilen bir husustur. Gözlük marka ve modelleri günümüzde büyük çeşitlilik göstermektedir. Bu sebeple ürün alternatiflerinin bolluğu kafanızı karıştırabilir. Model seçerken kararsız kalmamak için Gucci gözlük modelleri gibi kaliteli alternatiflere öncelik vermelisiniz.

 

Günümüzde unisex modeller, kadın ve erkek modellerine nazaran daha fazla tercih edilmektedir. Bunun sebebi standartların dışına çıkmak isteyenlerin tercihi ettiği gözlükler olmasıdır. Tasarımlarıyla adından bahsettirmeyi başaran YSL gözlük modellerinde sıklıkla zamansız tasarımlara imza atılır. Yuvarlak formdaki optik gözlüklerin ağırlıkta olduğu marka, unisex gözlüklerde farklı bir hava yakalamayı başarmışa benziyor. Siyah tonlarının ağırlıkta olduğunu gördüğümüz Versace gözlük seçenekleri ise büyüleyici şıklıkları ile göz kamaştırıyor. Dikdörtgen ve yuvarlak çerçeve formunun yanı sıra renk seçenekleri ile de dikkat çeken Cartier gözlük modelleri, dünyanın takip ettiği ürünlerin başında geliyor. Sağlamlığı ile de bilinen marka, dayanıklı ürünleri ile öne çıkıyor.

 

Unisex Optik Gözlük Fiyatları

Sayısız avantaja sahip olan ünlü markalara ait optik gözlükler, üretim esnasında ve sonrasında pek çok testten geçmişlerdir. Bu sayede kullanıcıda daima güven duygusu uyandıran Tiffany&Co gözlük modelleri gibi sevilen ürünler, sıklık ile tercih edilirler.

 

Modeller de markalar kadar belirleyici etkendir. Markanın bilinirliğine paralel olarak fiyatlarda da bir artış yaşanmaktadır. Garanti süresinin yanı sıra kullanılan malzeme de fiyatlar üzerinde etkilidir. Ancak marka değeri olan bir optik gözlüğü satın almak göz sağlığınız için son derece önemlidir. En uygun unisex optik gözlük fiyatlarına Gözhan Optik üzerinden ulaşabilirsiniz.