Header Görsel Alanı
favoriler
0
Arama Terimi
Fiyat Aralığı
Markalar
Çocuk Güneş Gözlükleri (6 Ürün)

Çocuk Güneş Gözlükleri

Aileler, güneşin zararlı ışınlarından çocuklarını korumak için sağlam güneş gözlüklerine yönelirler. Güneş gözlüklerini seçerken en önemli kıstas UV korumalı olmasıdır. Güneşin zararlı etkilerine karşı etkin koruma sağlaması aileler için oldukça önemlidir. Çocuğun her mevsim ihtiyaç duyacağı bir detay olarak ön plana çıkan çocuk güneş gözlükleri, bir aksesuardan öte gereksinim olarak da kullanılır. Özellikle küçük yaştaki çocuklar UV ışınlarına karşı oldukça hassastırlar ve korunmaları gerekir. Güneş ışınlarına doğrudan ve uzun süre maruz kalmak, çocuk için olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Bu noktada ebeveynlerin bilinçlenip, çocuklarının güneş gözlüğü kullanımını alışkanlık haline getirmeleri gerekir. Çocuk retinası, yetişkin bir insan retinasından daha hassastır. Şayet güneş gözlüğü kullanılmaz ve güneş ışınlarına uzun süre maruz kalınırsa istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

 

Çocuk güneş gözlüklerinin seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli detayların başında kalite gelir. Gözhan Optik, polarize ve UV koruma özelliğine sahip güneş gözlükleri ile her yaştan çocuğa yüksek koruma sağlar.

 

 

Göz Alıcı Çocuk Güneş Gözlüğü Modelleri

Çocuklar için güneş gözlüğü kategorisini araştırırken, eğlenceli modellerin ergonomik tasarımlarla buluştuğu gözlük modellerine göz gezdirebilirsiniz. Çocuklar için güneş gözlükleri genellikle ebat olarak küçük, yüze tam oturan yapıdadırlar. Dolayısıyla çocuğunuzun yüz şekline oturan en uygun gözlüğü bulmanız kolay olur.  Çocuk güneş gözlüğü modeli araştırırken, kalitesini göz ardı etmeden mutlaka UV korumalı olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Güneş ışınlarına karşı koruma sağlayamayan güneş gözlükleri gözün hassas yapısını bozabilir ve daha farklı sağlık sorunları doğurabilir. Bu sebeple gözlüğün sahip olduğu özellikler çocuklarınızın sağlığı için oldukça önemlidir.

 

Çocuk güneş gözlüğü modelleri genellikle mat ve soft renklerin aksine renklidir. Hemen her renkte tasarımlara sahip olan ürünler, çocukların iç dünyasının dışa yansımasıdır.

 

 

Kız Çocuk Güneş Gözlükleri

Kız çocuk güneş gözlüğü denince aklınıza belli tasarımlar gelmesi çok olağandır. Kız çocuk güneş gözlüklerinde pembe, sarı, kırmızı, turuncu ya da mor gibi renkler ön plana çıkmaktadır. Özellikle popüler karakterlerin yer aldığı lisanslı ürünler günümüzde çokça talep görüyor. Çizgi film ve oyuncak dünyasının bir yansıması olarak gözlüklerde hayat bulan bu modeller, çocuklara güneş gözlüğü kullanımını sevdirir. Böylece güneş gözlüklerini yanlarından ayırmayacakları bir unsura dönüştürmeyi de başarır.

 

Kız çocukları için sevilen bir aksesuar olan güneş gözlükleri, Gözhan Optik’in zengin model yelpazesi içinde yer alan en önemli ürün gruplarının başında gelir.

 

 

Erkek Çocuk Güneş Gözlükleri

Erkek çocuk güneş gözlüğü modelleri hayranlık uyandıran tasarımlarıyla erkek çocuklarının ilgisini çeker. Üzerlerinde bir aksesuar taşımak çocuklar için kimi zaman zahmetli bir hale dönüşebilir. Hal böyle olunca sevilen kahraman ya da karakteri içeren güneş gözlüğü modelleriyle çocukların gözlük takması çok daha kolay bir hale gelir. Kaliteli malzemelerden üretilen modeller, uzun yıllar boyunca sorunsuz bir kullanım alanı sağlar.

 

Erkek çocukları için kullanılan güneş gözlüğü renkleri mavi, yeşil, siyah ya da kırmızı olabilmektedir. Güneş gözlüğü seçimi yaparken görünüm kadar rahatlığı da önemsemeniz gerekir. Çocuk, güneş gözlüğü ile rahat hissetmiyorsa güneş gözlüğünü takmak istemeyecektir. Bu nedenle gözlük seçimini ebeveyn ve çocuğun birlikte yapması da oldukça önemlidir.

 

 

En Kaliteli Çocuk Güneş Gözlüğü Markaları

Kalite, bir çocuk gözlüğü için her zaman önemli bir detaydır. Bilindik markalara ait olmayan ve gerekli şartları sağlamayan güneş gözlükleri, yarardan çok zarar getirir. Koruyuculuğu bulunmayan bu gözlükler çocuklarınız için zararlı bir yapıya sahiptir. Bu sebeple mutlaka kaliteli ve sağlam gözlük tercihi yapılmaya dikkat edilmesi gerekir. Kaliteli markalardan alınan güneş gözlükleri genellikle 2 yıl garantiye sahiptir. Ayrıca UV ışınlarına karşı %100 koruma sağlar.

 

Yetişkin güneş gözlüğü alanında olduğu kadar çocuk güneş gözlüğü modellerinde de öne çıkan Osse çocuk güneş gözlüğü alternatifleri, pek çok ailenin güvenini kazanmıştır. Dünyaca ünlü Rayban çocuk güneş gözlükleri de yenilikçi modelleri ile dikkat çeker. Farklı renk seçenekleri ve modelleriyle her tarza hitap eden bu gözlüklerin fiyat aralıkları da değişmektedir. %100 oranında UV ışınlarını filtreleyebilen gözlükleriyle Rayban çocuk güneş gözlükleri çocuğunuza gönül rahatlığıyla alabileceğiniz markaların başında geliyor. Ebeveynlerin model ve kalite olarak güvendikleri Maybach çocuk güneş gözlüğü alternatifleri de her açıdan bekleneni karşılıyor. Göz alıcı tasarımlara imza atan Miu Miu çocuk güneş gözlüğü ise İtalyan modasının ince işçiliklerini çocuk gözlüklerinde buluşturuyor. Çocuklar için üretilen gözlüklerin her biri şıklığın, zarafetin ve rahatlığın birleşiminden oluşuyor. Gucci çocuk güneş gözlüğü modelleri, çocukların renkli dünyasına hitaben farklı renklerle ve tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Tasarımlarında kullandığı renklerin cazibesi ve modellerin çekiciliği, bu markayı da vazgeçilmez kılan unsurlardan. Uzun yıllar kullanılacak kadar sağlam işçiliklere sahip olan Ysl çocuk güneş gözlüğü alternatifleri, kız ve erkek çocukların beğenisini kazanıyor. Aynı zamanda anne babaların da gönül rahatlığıyla tercih ettiği bir marka olma özelliğini taşıyor.

 

Dünyadaki moda trendlerine yön veren Versace, çocuk güneş gözlüğü alanında da harikalar yaratıyor. Çocukların zevk ile kullanacağı modelleri, en kaliteli halleri ile sunan marka, eskimeyen imajı ile de dikkat çekiyor. Yüksek koruyuculuğu ile Cartier çocuk güneş gözlüğü modellerinin yer aldığı kategoride, renk ve model seçeneği oldukça fazla. Dayanıklı olması ile göz dolduran marka, anne babaların gözdeleri arasına girmiş durumda. Hem klasik hem de trend ürünlere sahip olan Tiffany&Co çocuk güneş gözlüğü alternatifleri, her yaştan çocuk için farklı formlarda çerçeve ve renk skalası sunuyor. Gözhan Optik’in özen ile seçtiği yüzlerce kaliteli gözlük marka ve modelleri arasından çocuğunuza en uygun olanını tercih edebilirsiniz.