Header Görsel Alanı
favoriler
0
Arama Terimi
Fiyat Aralığı
Markalar

Gözlük Camları

Göz sağlığı denince çerçeve seçiminden önce gözlük camı alternatifleri akla gelmelidir. Gözlük camı seçimi, her açıdan dikkat gerektiren bir durumdur. Çeşitli görme bozukluklarında doktor önerisi ile gözlük kullanımına başlayacak olanlar için en dikkat edilmesi gereken nokta, gözü yormayacak bir cam tercihi yapmak olacaktır.

 

Gözlük camları özellikleri açısından pek çok farklı gruba ayrılırlar. Her biri sağladığı faydalar ile gözlük kullanıcılarını memnun eder. Görme bozukluğunuza ve gözlüğü kullanım alanınıza bağlı olarak gözlük camı seçimi yapmak, en doğru olan adım olacaktır. Gözlük camları özelliklerine göre değişiklik gösterse de temelde kullanıcıya net bir görüş kazandırmayı hedeflerler. Görüş kalitesinin yanı sıra konforlu bir kullanım, dayanıklılık ve göz sağlığını koruma gibi ekstra avantajlar da dikkat çekicidir.

 

Çok bilinen organik camların yanı sıra polikarbonat gözlük cam alternatifleri de günümüzde sıklıkla tavsiye edilir. Daha hafif oldukları için pratik ve kullanışlı bulunan bu camlar aynı zamanda darbelere karşı da oldukça dayanıklıdırlar. Bu nedenle çocuk gözlükleri için özellikle polikarbonat cam seçenekleri tercih edilir. Gözhan Optik, kaliteli ve güvenilir gözlük camı alternatifleri ile her göz kusuruna uygun seçenekler sunar.

 

 

Gözlük Camları Çeşitleri

Gözlük camları, her ihtiyaca uygun olacak kadar geniş bir çeşitliliğe sahip. En bilinenlerin başında organik camlar gelir. Organik camlar, plastikten üretilir ve özellikle mineral camlara oranla dayanıklı bulunurlar. Daha kırılgan olan mineral camların ise bakımı daha kolaydır. Kir ve toz tutmazlar, çizilme riski çok azdır. Polikarbonat camlar ise cam çeşitleri arasındaki en dayanıklı olanıdır. Bu nedenle çerçevesiz gözlük modellerinde polikarbonat camlar kullanılır. Yuvarlak cam gözlük modellerinde de rastladığınız polikarbonat, günlük hayatta olduğu kadar sporcular arasında da popülerdir.

 

Yansımayı kesme özelliğine sahip olan polarize gözlük camları cam gözlük modelleri arasında öne çıkar. Özellikle parlama durumunun sık yaşandığı yerlerde bulunanlar için polarize cam kullanımı büyük konfor sağlar. Antirefle olarak bilinen ve yansıma önleyici olarak kullanılan bir teknik de mevcuttur. Cama uygulanan kaplama ile adeta şeffaf cam gözlük görünümü ortaya çıkar.

 

Güneşin zararlı ışınlarından korunmayı sağlayan ve bu nedenle renk değiştirme özelliğine sahip olan kolormatik camlar, farklı çerçeve tipleri ile tamamlanabilir. UV ışınlarının artış gösterdiği alanlarda rengi koyulaşan kolormatik camlar, gözlerde oluşacak kamaşmayı da önler.

 

 

Numaralı Gözlük Camları

Gözlük camları, özelliklerine ve avantajlarına göre değişiklik gösterse de temelde numaralı ve numarasız olarak ayrılırlar. Görme bozukluğuna sahip olanlar için numaralı gözlük camları önerilir. Yakını ya da uzağı görememe durumunun yanında her ikisini de net göremeyenler için özel olarak üretilen numaralı gözlük camlarına başvurulur.

 

Numaralı gözlük camları, gün içinde görüş kalitesini artıran bir detay olduğu için kaliteli olmalarına dikkat edilmeli.

 

 

Numarasız Gözlük Camları

Günümüzde artan bilgisayar, tablet ve cep telefonu kullanımı çoğu kez göz rahatsızlıklarına sebep olabiliyor. Numarasız camlardan yapılan bu gözlükler, gözünüzü zararlı etkilerden korurlar. Özellikle ofis ortamında çalışanlar için tavsiye edilen ürünleri, bilgisayar kullanımı sırasında tercih edebilirsiniz.

 

Renkli cam gözlükler ile de birleştirilen bu ürün, çoğu kez gözlük kullanmayı sevenler tarafından da tarzlarını yansıtmak amacı ile kullanılır.

 

 

Güneş Gözlüğü Camları

Optik camların yanında güneş gözlüğü cam çeşitleri de farklı ihtiyaçlarınıza yanıt verecektir. Güneş gözlükleri ile güneşin zararlı ışınlarından korunmak amaçlandığından UV koruması olmayan camlardan uzak durmalısınız. Hem gözlerinizin hem de göz çevrenizin daha sağlıklı korunması için UV 400 korumalı gözlük camlarını tercih edebilirsiniz.

 

Güneş gözlüğü cam özellikleri bakımından bir diğer dikkat çekici detay ise polarize seçeneğidir. Denizde ya da karda vakit geçirenler için oldukça işlevsel olan polarize camlar, yansımayı keser.

 

 

En İyi Gözlük Camı Markaları

Uzun ömürlü kullanım sağlamanın yanında net ve konforlu bir görüşe kavuşmanızı sağlayacak olan kaliteli gözlük camları ile günlük hayatınızda daha rahat edersiniz. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen ve göz sağlığı için yararlı bulunan cam seçenekleri, üstün teknoloji ile üretilmişlerdir. Sayısız testten geçen ve kaliteleri ile öne çıkan en iyi gözlük camı alternatifleri, Gözhan Optik güvencesi ile sunuluyor.

 

İyi ve net bir görüşe sahip olmanın önemini bilenlerdenseniz kaliteli cam markalarının sağladığı avantajları da takip etmelisiniz. Uygun fiyatlı ürünler tek başına cam seçiminde bir kriter olmamalı. Kaliteli ama bütçe dostu seçenekleri değerlendirerek, göz sağlığınızı koruyacak bir cam tercihinde bulunmalısınız.

 

 

Gözlük Camı Fiyatları

Gözlük camı seçerken, göz sağlığınızı koruyacak ve hayat kalitenizi artıracak tercihlerde bulunmalısınız. Gözlük camları fiyatları, sağladıkları konfora ve özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterir. Ayrıca bilindik markalara ait cam çeşitleri de güvenilir ürünler oldukları için kullanıcıya garanti imkanı sunarlar.

 

Gözlük camları, kullanıcının gözündeki bozukluğa uygun olarak düzenleneceği için yakın gözlük cam fiyatları ile uzak cam fiyatları değişiklik gösterebilir. Ayrıca camın çerçeveye uygun hale getirilmesi aşamasında camın inceliği ve diğer özellikleri de dikkate alınır. İnce çerçevelere uygun cam seçenekleri, estetik olmalarının yanında daha maliyetli olabilirler.

 

Gözlük camlarına eklenen ekstra fonksiyonel özellikler de sunulabilir. Bu gibi durumlarda yakın uzak gözlük cam fiyatları artacaktır. Gözhan Optik, bünyesinde yer verdiği eşsiz kaliteye sahip gözlük camı alternatifleri ile her kullanıcıya ulaşabilmeyi başarıyor.